Cайт УФБ  

Відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку

БО "ФОНД ГРОМАДИ БЕРЕЗАНІ"

Відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку

Рік: 2016

В історії України ще не було людини, яка б мала такий велетенський вплив на уми і серця своїх співвітчизників, як Тарас Григорович Шевченко.  Він не був політиком, та на його ідеях сформувалось і зросло чимало громадських організацій і партій. Він не був дипломатом, проте широта його поглядів, вклад у світову літературу та мистецтво, а головне - світоглядні ідеї загальнолюдського братерства та любові здобули для України та українців належне визнання та пошану серед світової спільноти.

Світова громадськість вважає творчість Тараса Шевченка найяскравішою сторінкою світової культури, естетичною і науковою цінністю.

Жителі нашого міста пишаються своїм співвітчизником і тим фактом, що Т.Г.Шевченко у 1843 році приїздив в Березань. Побачивши, як російські солдати розкопують стародавній курган, поет був дуже вражений і написав зухвалого антиросійського вірша «Розрита могила», рядки якого хвилюють серця людей і сьогодні.

Ідея спорудження монумента на центральному майдані Березані належить Володимиру Тимченко, який сприяв будівництву  пам’ятника і став одним із перших меценатів цього загальноміського проекту. Автор проекту пам’ятного місця дизайнер Роман Грохольський.

Авторську роботу, скульптуру погруддя, погодився надати відомий скульптор України, заслужений художник України, доцент Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Бойчука Микола Білик. Робота видатного майстра, визнаного в усьому світі,  органічно вписалася у композицію.

Ідея пам’ятника – це не просто погруддя Шевченка, а втілення в граніті знаменитої поезії «Розрита могила», яку Тарас Григорович написав у Березані.

Поезія «Розрита могила» дуже актуальна й сьогодні, хоча з часу її написання минуло 173 роки. Спорудження комплексу пам’ятного місця згуртувало в одне ціле громаду, владу, бізнес та об’єднало для нових спільних справ.

Будівництво пам’ятника виконано за рахунок благодійних коштів.

Відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку - визначна подія для громади міста Березань. Сьогодні, коли Україна переживає непрості часи, це є символічним, адже саме зараз Великий Кобзар та його творчість є вагомим об’єднавчим фактором, який має згуртувати всіх українців – від заходу до сходу, від півдня до півночі країни! 

Більше інформації про проект Ви знайдете тут.