Cайт УФБ  

Дні культури народів Африки в Березані

БО "ФОНД ГРОМАДИ БЕРЕЗАНІ"

Дні культури народів Африки в Березані

Рік: 2016

Культура нації, один із найістотніших чинників її самовиявлення, найбільший і найдорогоцінніший скарб кожного народу. Беззаперечно, що справжній патріотизм починається зі ставлення до рідної культури. Традиції в Україні – це справжній народний скарб, ми мусимо зберегти та, нічого не втративши, передати нашим дітям, щоб не перервався зв’язок поколінь, щоб зберегти генетичну пам’ять нашого народу.

Між різними культурами народів світу існує певна єдність, вони мають розбіжності й разом з тим деякі спільні закони свого розвитку, можуть впливати одна на одну. У світовій культурі органічно поєднуються різні національні культури. Вони, як річки, що впадають у безмежне море людської духовності, проте не губляться там, а створюють потужні течії, даруючи людям неповторні перлини мистецтва. А що об’єднує народи? Це культура та прагнення до краси й творчості. Національні культури протягом віків зберігають свою самобутність, але разом із тим взаємодіють між собою й взаємозбагачуються в процесі творчого впливу, у зв’язках із фольклором, мистецтвом, філософією.

Метою заходів — показати традиційне і сучасне мистецтво Африки, а також познайомити з культурою цього неймовірно загадкового і такого далекого континенту.

5-8 жовтня у місті відбулася низка культурно – пізнавальних заходів:

Для учнів шкіл №1 та НВК проведено лекцію «Культура народів Африки» та «Живу бібліотеку «Африка та африканські традиції» за участю віце-президента Африканської ради в Україні Ісса Садіо Діало та членів Африканської ради.

 Жителі міста мали змогу відвідати:

  • виставку картин сучасної художниці Токав-Седх Патріції, киянки з африканськими коренями;
  • виставку фотографій, масок, предметів побуту…;
  • лекцію «Культури народів Африки» від історика, перекладача, сходознавця, африканіста, журналіста Юрія Косенка;
  • показ африканських фільмів «Непокорені» та «Довга дорога до життя»;
  • кофейну церемонію;
  • міні-концерт;
  • показ мод та майстер–клас зав’язування шарфів від дизайнера Альони Недашківської.

 

Учасниці жіночого клубу «Мальва» мали змогу ознайомитись з 30 видами аромоолій Африки почути про аромотерапію, аромодизайн будинку, а також 12 трендів світової моди парфумів. Також взяти участь у майстер-класі пов’язування різними способами  головних уборів у африканському стилі, та українських народних жіночих та дівочих головних уборів кінця ХІХ початку ХХ століття. Жіночки прийшли до висновку, що не зважаючи на національність, колір шкіри… між нами жінками так багато спільного!

Більше інформації про проект Ви знайдете тут.