Cайт УФБ  

Розвиток полуничних кооперативів

МБФ «ДОБРОБУТ ГРОМАД»

Розвиток полуничних кооперативів

Рік: 2018

 Бюджет загальний: 1,45 млн. дол. США в гривневому еквіваленті

 Реципієнти: понад 700 членів сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК) та власників ОСГ

Програмні витрати у 2018 р.: 3 393 952,36 грн.

Проект впроваджується кооперативом «Лосятинське молочне джерело» у селі Лосятин Тернопільської області, який надає своїм членам послуги  з  посадки полуниці, а також її зберігання та продажу як на спільному полі, так і на індивідуальних ділянках землі. За час дії проекту  кооперативне полуничне поле розширилося з 10 гектарів до 18 гектарів. П’ять сімейних ферм вирощуюють полуницю на своїх ділянках загальною площею 5,5 гектарів. Унікальною рисою проекту є застосування найкращих технологій з вирощування полуниці, що дає змогу постачати більшу частину врожаю заводу Данон для виробництва натуральних полуничних наповнювачів для молочних продуктів.

  Сезонна праця та працевлаштування:

Завдяки проекту постійну та сезонну роботу отримали понад 700 осіб (збір врожаю ягід). Учасники проекту змогли підвищити свої прибутки більш ніж на 50%. Будучи офіційно працевлаштованими, працівники кооперативного підприємства отримуватимуть в «холодні» місяці допомогу з безробіття, коли на полі немає роботи. Це стало можливим завдяки тому, що кооперативне підприємство платить соціальні податки як роботодавець. Як підсумок, покращилася соціально-економічна ситуація в зоні дії кооперативу – зменшилося безробіття та суттєво зменшилася трудова міграція місцевого населення за кордон. Станом на сьогодні кооперативне підприємство формує 80% бюджету села Лосятин.

СОК «Лосятинське молочне джерело» активно працює над диверсифікацією послуг для власних членів. Кооператив активно долучився до заготівлі малини в своїх членів.

МБФ Добробут Громад допомагає Кооперативу залучати фінансові ресурси від інших донорів. Зокрема, вдалося залучити співфінансування для будівництва камер охолодження та заморожування від USAID та UNPD/ПРООН.

 

Більше інформації про проект Ви знайдете тут.