Cайт УФБ  

Надання послуг зі зменшення шкоди підліткам, які вживають наркотики, в Україні: досягти тих, кого не

ВБО «КОНВІКТУС УКРАЇНА»

Рік: 2016

 Ще одним дуже важливим проектом по своїй інноваційності та ідеології став проект «Надання послуг зі зменшення шкоди дітям і підліткам, які вживають наркотики, в Україні: досягти тих, хто не охоплений послугами». Проект фінансується СНІД фондом Елтона Джона через МБФ «Альянс громадського здоров'я». Це пілотний проект першого етапу другої фази пілотного проекту «Надання послуг зменшення шкоди для дітей і підлітків, які вживають наркотики в Україні: досягти тих, хто не охоплений послугами» з використанням методології «Втручання силами рівних» або ВСС / PDI. Першою фазою було дослідження «Регіональна оцінка залучення до участі», яку успішно реалізовував Конвіктус в 2015 році. Клієнти проекту – це три основні групи підлітків, що вживають психоактивні речовини, а саме:

- Соціально неблагополучні підлітки, учні ПТУ, коледжів, шкіл-інтернатів, соціалізовані підлітки, у яких втрачені соціальні навички, вони зазвичай не мають сім'ї, їм не вистачає базових умов для існування, відсутнє місце проживання і реєстрації, на них неможливо вплинути через традиційні інформаційні джерела (Інтернет, ЗМІ);

- Учні ПТУ, коледжів, шкіл-інтернатів, зазвичай не жителі міста, приїхали з віддалених селищ або маленьких міст, які проживають в гуртожитках, але мають вкрай обмежений доступ до інформаційних джерел (Інтернет), зазвичай інформацію про здоров'я отримують від вчителів;

- "Соціалізовані підлітки": їх особливість - в підтримці соціальних відносин, доступі до мережі Інтернет та інших благ.

Вперше в профілактичному проекті зі зменшення шкоди для підлітків з метою забезпечення альтернативного дозвілля і соціального супроводу клієнтів проекту було відкрито денний центр - молодіжний клуб «Street Рower». Підлітки можуть відвідувати клуб з понеділка по п'ятницю з 16:00 до 20:00. Дуже важливим компонентом була можливість для підлітків оформити свій клуб так, як їм подобається. Підлітки брали участь в оформленні клубу, реалізовували свої ідеї. Зараз клуб переїжджає в інше місце і підлітки знову будуть його оформляти. Зараз в проект приходить дуже багато підлітків з різних куточків Києва, приводять своїх друзів, братів, сестер. Молодіжний клуб «Street Рower» - це комплекс послуг як профілактичних, медичних, так і освітніх, мотиваційних, юридичних і психологічних.

Підлітки при бажанні можуть отримати консультацію медпрацівника, пройти тестування на ВІЛ на умовах добровільності та анонімності. У разі отримання позитивного результату тесту, підлітка буде забезпечено кейс-менеджером проекту і соціальний супровід в Центр СНІДу або кабінет «Довіра» для уточнення результату тестування швидким тестом, отримання консультації лікаря-інфекціоніста. Підлітки і їхні батьки можуть отримати консультацію юриста та психолога. У клубі підлітки можуть відвідувати гуртки з рукоділля, фотомистецтва, фінансової грамотності, щодня грати на X-box приставці, в настільні ігри. Щотижня по п'ятницях проходить Кіноклуб і призова лотерея для підлітків, які активно беруть участь в заходах клубу і залучають нових клієнтів в проект. Щомісяця проводиться День іменинника. У літній період залучений волонтер організував для підлітків проекту спортивні заходи - грають в футбол, бадмінтон, волейбол. Також партнерська організація виділила 25 клієнтам нашого проекту путівки в дитячий табір «Пролісок». Найактивнішим учасникам проекту надаються квитки, подарункові сертифікати для відвідування соціально-культурних і спортивно-розважальних заходів. У 2016 році була проведена профілактична робота більш, ніж з 650 підлітками міста Київ, було залучено до роботи понад 30 волонтерів з числа підлітків.

Донор: СНІД Фонд Елтона Джона (Elton John AIDS Foundation, EJAF) через МБФ “Альянс громадського здоров'я”