Cайт УФБ  

Програма психологічної допомоги

БО "БФ "УКРАЇНСЬКА БЛАГОДІЙНИЦЬКА МЕРЕЖА"

Програма психологічної допомоги

Рік: 2016

Життя сиріт з обмеженими можливостями у інтернатних закладах є досить одноманітним — підготовка святкових концертів, прибирання прилеглоїтериторії, вишивка чи малювання. В таких умовах людина не має повноцінної можливості розвиватись, опановувати нові види діяльності,здобувати нові знання, вміння чи самореалізовуватись. 
Що стосується соціальних дитбудинків, то тут педагогічні працівники або відсутні взагалі, або їх вкрай не вистачає для того, щоб надатиможливість навчатись усімвихованцям. Це — не проблема конкретних закладів, це — проблема недолугої державної політики та «жебрацького» бюджетного фінансування сиротинців. 

Як відомо, мистецтво має терапевтичний вплив на психіку дитини з особливими потребами і є навіть потрібним для дітей із затримкою розвитку. Тому вихованцям інтернатних закладів потрібно працювати із психологом, котрий систематично працюватиме з дітьми. Зокрема, проводить розвиваючі, арт-терапевтичні заняття для сиріт із неповносправністю Коломийьского дитбудинку. 

Творчість дозволяє розвивати мислення, увагу, вміння читати та писати. Ці заняття можуть стати «містком» до здобуття дітьми шкільної освіти,зокрема за індивідуальними програмами. Також психолог працює із підопічними Погонянського психоневрологічного інтернату, куди, зокрема, після досягнення старшого віку переводять дівчатіз Коломийського дитбудинку. Допомагатиме їм адаптуватись до нових умов, набувати знань і вмінь, які необхідні у дорослому житті не лише в інтернаті, а й поза ним у різноманітних ситуаціях. Заняття сприятимуть кращому процесу соціалізації та отриманню навиків комунікації з оточуючими людьми.

Більше інформації про проект Ви знайдете тут.