Cайт УФБ  

Міжнародний день передчасно народжених дітей

МБФ "УКРАЇНСЬКА БІРЖА БЛАГОДІЙНОСТІ"

Міжнародний день передчасно народжених дітей

Рік: 2017

Міжнародний день передчасно народжених дітей відзначається у світі з 2008 року, а затверджений він був з ініціативи Європейського фонду турботи про новонароджених пацієнтів (European Foundation for the Care of Newborn Infants, EFCNI). Ця подія просто здійснила прорив, адже щорічно близько 15 мільйонів дітей народжуються передчасно. Це в середньому кожна 10-та дитина. Недоношеність - одна з основних причин дитячої смертності у світі.
Минулого року цей день об’єднав більш ніж 200 країн світу, понад 60 з них провели загальнонаціональні акції на підтримку цієї проблеми.  Вже третій рік поспіль ми долучаємо Україну до прикладу світової спільноти і 17 листопада підсвічуємо найважливіші споруди Києва фіолетовим світлом. Також в цей день на Софіївській Площі столиці ми проводимо Акцію на підтримку усіх передчасно народжених дітей світу та України.

В цьому році ми підняли дуже важливу тему - діагностика слуху у новонароджених діток, адже кожна третя передчасно народжена дитина може бути глуха!  У діток, що потрапляють в палату інтенсивної терапії, статистика ще гірша: у 20 - 40 дітей з 1 000 новонароджених розвивається глухота або виражені порушення слуху, що навіть вчасно не діагностується через відсутність спеціального медичного обладнання та системи ранньої діагностики слуху у пологових будинках. Лише вчасна діагностика - запорука порятунку та реабілітації таких малюків, тому метою нашого проекту було придбати спеціальні апарати для діагностики слуху у відділення виходжування недоношених дітей Житомирської обласної лікарні та Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НAMH України (ІПАГ).

Завдяки амбасадору нашого проекту - Андрію Шабанову нам вдалося зібрати 250 000 гривень і придбати 2 сучасних апарати для скринінгу слуху у вищезазначені медичні заклади.

https://www.youtube.com/watch?v=-QK_1PHFddo&feature=youtu.be - ТВ-сюжет на каналі СТБ.

https://www.youtube.com/watch?v=Nzy_FiTCsKw&t=94s - ТВ-сюжет на каналі ICTV.

https://www.youtube.com/watch?v=PVoHjy1mx_0&feature=youtu.be - ТВ-сюжет в передачі Факти ICTV.

Впровадивши систему ранньої діагностики слуху, ми матимемо менше дітей з проблемами слуху та мови.

Більше інформації про проект Ви знайдете тут.