Cайт УФБ  

Адресні проекти допомоги діткам з ДЦП

БО «БФ «СВІЧАДО»

Адресні проекти допомоги діткам з ДЦП

Рік: 2017

Дитячий Церебральний Параліч - це широке поняття, яке охоплює кілька різних симптомокомплексів, що мають схожі прояви і причини виникнення:

• розвиваються в перинатальному періоді (буквальний переклад: «близько пологів», тобто порушення виникають до, під час або після пологів);

• пов'язані з органічним ураженням структур головного та / або спинного мозку;

• найчастіше характеризуються порушеннями довільної м'язової і рухової активності, але також можуть страждати координація рухів, зір, слух, мова і психіка;

• є хронічними і непрогресуючими. 

Лікування даної патології є довічним багатовимірним процесом, спрямованим на підтримку і відновлення функцій, які були порушені в результаті хвороби. Та й взагалі поняття саме «лікування» тут не є найкращим, тому що захворювання не піддається повному лікуванню, прогноз повністю залежить від форми. Інваліди ДЦП у багатьох випадках здатні до нормального життя в соціумі.

У дитячому віці, особливо до 8 років, батькам потрібно докласти максимум зусиль, щоб реабілітувати дитину. Це пов'язано з тим, що мозок активно розвивається і виконання якихось втрачених або порушених функцій можуть взяти на себе здорові відділи. Чим раніше буде розпочато лікування і реабілітація, тим успішніше буде цей процес.