Cайт УФБ  

Підтримка соціальних ініціатив

БО "ВПЛИВ" (до 15.07.2021р. БО «ФОНД РОДИНИ НЕЧИТАЙЛО»)

Рік: 2018

Проект "Самотужка"

Фонд створює додаткові можливості для проходження довготривалої фізичної реабілітації дітей з ДЦП та іншими вадами опорно-рухового апарату. Ми сприяємо доступності фізично-спортивної реабілітації для дітей з інвалідністю з родин, що потребують додаткової підтримки держави та суспільних інституцій у зв’язку з матеріальним становищем.

Вже два роки поспіль ми підтримуємо соціальне підприємство «Самотужка» -  це мережа фітнес-центрів для дітей з обмеженими руховими можливостями. На сьогодні вже функціонують чотири центри в Києві та області, один з яких зі спеціальним басейном, де щомісяця проходять реабілітацію до 500 дітей. Фонд надав підтримку на створення двох центрів.

І в 2019 році ми ініціювали соціальний проект «Самотужка Плюс» для родин, які потребують фінансової підтримки для забезпечення проходження тривалих курсів фізичної реабілітації дитини. Щоквартально Фонд підтримує 10-12 дітей з малозабезпечених родин на їх шляху до самостійності. Кожна родина отримує можливість проходити необхідні заняття протягом трьох місяців.

Загалом, завдяки співпраці команди проєкту з благодійниками, 50% всіх послуг для родин з дітьми сплачуються за рахунок третіх осіб.

Проект «ДивоГра»

Є дорослі та діти з порушеннями мовлення, які мають труднощі в навчанні та взаємодії з оточенням. Для них потрібна візуальна підтримка: картки, що пояснюють значення слів, ілюстровані ігри, зрозумілі книжки, де слова супроводжуються малюнками-піктограмами тощо.

Фонд вже декілька років поспіль підтримує соціальне підприємство "ДивоГра". Ця команда педагогів, психологів та філологів розробляє і видає книжки та ігри для розвитку мовлення у людей з розладами спектра аутизму та мовленнєвими порушеннями. Завдяки таким друкованим виданням людям з особливими освітніми потребами стають доступними навчання та комунікації.

В рамках проекту:

  • 3427 клієнтів читають видання "ДивоГра";
  • видано 28 посібників для розвитку мовлення у дітей та дорослих;
  • проведено 54 відкриті лекції для батьків і фахівців з альтернативної комунікації, розвитку мовлення та промоції читання.

Соціальні перевезення Черкащини

Проєкт створює додаткові можливості для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення Черкаської області для доступу до медичних, соціальних, освітніх, культурних закладів та переміщення містом, районом.

В 2019 році було посилено Служби соціальних перевезень Умані та Золотоноші додатковими автомобілями, що придбані на умовах співфінансування з місцевими громадами. Всього в рамках проєкту соціальним установам Черкаської області було передано 6 автомобілів, які переобладнані під потреби людей з інвалідністю, в тому числі тих, що пересуваються на візках. Соціальне таксі допомагає людям з інвалідністю і мало мобільним групам населення отримувати соціальні, медичні послуги та інтегруватися в соціальне життя суспільства. Найбільше пасажири їздять до лікарень, установ соціального захисту, відділень пенсійного фонду, пошти та банків. Але особливо приємно, що люди з інвалідністю, які раніше майже не залишали своєї домівки, зараз мають нові можливості для організації дозвілля і активно відвідують фестивалі, концерти, музеї, монастирі, бібліотеки тощо.

В Умані, Золотоноші, Звенигородці, Чорнобаї та прилеглих сільських громадах послугою охоплено більше 20 000 людей.

Бюджет 2020 року: 5,4 млн грн