Cайт УФБ  

Унікальна психологічна реабілітація дітей, які потрапили у важкі життєві обставини

Благодійна організація «МІСТО ЩАСЛИВИХ ДІТЕЙ»

Унікальна психологічна реабілітація дітей, які потрапили у важкі життєві обставини

Рік: 2018

успіх реабілітації цих дітей залежить від професійного щоденного догляду висококласних фахівців, які так само як і висококласні юристи чи менеджери вчаться і мають бути винагороджені за свою працю. А також любов, яку неможна виміряти грошима, але їх у неї достатньо на цілий всесвіт. Можна лиш створити умови для роботи колективу, в якому такі речі, як безпека, тепло, турбота будуть множитися у геометричній прогресії.

Саме таке місце було створене у Києві. Це Центр соціально-психологічної реабілітації дітей, який не належить до жодної міжнародної програми фінансування і забезпечується виключно українськими спонсорами.  За 11 років існування ми змогли напрацювати свою власну методику допомоги дітям, що потрапили у складні життєві обставини. І ця методика вибудована на чіткому розумінні, що ніякі іграшки і солодощі не можуть змінити в дитини відчуття самотності, страху та відчаю.

Головними принципами допомоги дитині, яка пережила насилля, страждання та потрапила у спеціалізований заклад є принципи безпеки та мультидисциплінарності. Безпека для дитини – це не про пальці в розетку і не про обмеження. Це про щоденне, зрозуміле, стабільне та передбачуване оточення для неї. Це про місце, де кожного дня є дорослі, які дітей слухають, допомагають у буденності, працюють з психологічним станом та стають тимчасовою родиною. Важко уявити собі, що коробка Лего може повернути дитині віру у дорослих та відновити почуття довіри. І кожного дня ми вчимо наших благодійників та волонтерів просто приділяти увагу підопічним. А це вже про час, натхнення, про зустрічі та ділитись вміннями.

 

Принцип мультидисциплінарності полягає в тому, що з дитиною працює не одна доросла людина. Реабілітація дітей після пережитого горя - це складний процес і серед нас екстрасенсів немає. Ми не можемо читати думки дитини, вгадати всі її страхи та бажання. Є діти, доля яких – це пазл. І зібрати його можна лише у команді. Психолог проводить зустрічі, вихователі комунікують майже весь час, волонтери приходять на заняття з арт-терапії. І тільки поєднавши всі зусилля, знання та навички можна добитись гарних результатів у лікуванні дитячих душ.

Історія кожної дитини особлива і неповторна, як, власне, і сама дитина. Не буває типових проблем чи ситуацій, які б вимагали шаблонних дій та рішень. Наша формула реабілітації полягає в тому, що ми стверджуємо: ЄДИНОЇ ФОРМУЛИ РЕАБІЛІТАЦІЇ НЕ ІСНУЄ! Тільки індивідуальний підхід та професіоналізм працівників, допомога волонтерів та благодійників можуть допомогти дитині.