Cайт УФБ  

Епілепсія. Мене це не лякає

МБФ "УКРАЇНСЬКА БІРЖА БЛАГОДІЙНОСТІ"

Епілепсія. Мене це не лякає

Рік: 2018

В Україні Українська Біржа Благодійності вперше в 2018 році підняла но новий рівень обізнаності про захворювання та має на меті не зупинятись. Наша мета розвінчати міфи, навчити людей оказувати першу медичну допомогу та не боятися, коли у людини стався напад.

Саме тому 26 березня ми разом з сім'ями, яких торкнулася ця хвороба збиралися на Поштовій Площі, щоб розвіяти міфи і розповісти всім - що #менеценелякає

Крик, падіння на землю, судома, яка зводить тіло, лихоманить та викручує, людина задихається, сходить піною та втрачає свідомість – так зазвичай в уяві більшості виглядає епілептичний напад, який завжди стається зненацька і наводить жах. До 26 березня – дня підвищення обізнаності про епілепсію ми хочемо допомогти розібратися, що насправді це – міф та картинка з кіно.
У житті епілепсія може мати протилежний вигляд - і ще більше спантеличити. Людина виглядатиме, ніби на підпитку, уповільненою, або навпаки автоматично продовжувати робити те, що робила із абсолютно відсутнім виразом обличчя. Через таку різноманітність в побуті епілепсію часто називають хворобою- головоломкою.
Розібратися з тим, як розрізнити химерні прояви, не злякатися та відреагувати, якщо це сталося на ваших очах, допоможе підготована нами інформація, яку ми викладемо в плакати. Прості покрокові інструкції – це не лише можливість швидко зорієнтуватися, а й врятувати життя, інколи просто розстібнувши ґудзик на комірці.
Ми хочемо донести, що епілепсія – це неврологічне, а не психічне захворювання. Воно не передається, і часто усе не так страшно, як здається. Епілепсія не лише вроджена, а часто набута хвороба, яка може спіткати через елементарну черепно-мозкову травму. В Україні поряд із нами живуть тисячі людей із діагнозом епілепсія. Вона може виникнути в кожного.
Зібрано та надруковано 2 300 плакатів про надання першої медичної допомоги на суму 13 168 грн. Вони були поширені серед всі шкіл, офісів, в метро задля того, щоб діти знали з дитинства, що епілепсія – це не страшно, треба тільки знати що робити з людиною, у якої стався напад.  

https://nv.ua/ukr/ukraine/events/fleshmob-menetseneljakaje-koristuvachi-facebook-rozpovidajut-pro-zhittja-z-epilepsijeju-2458903.html

https://www.youtube.com/watch?v=3L2r6SZ2eJI

 https://officiel-online.com/lichnosti/stati/not-scared-of-epilepsy/

 https://www.radiosvoboda.org/a/29124915.htmlhttps://womo.ua/zhizn-s-epilepsiey-darina-pilipchuk-o-proekte-menetsenelyakaye/

 https://news.liga.net/society/articles/fioletovyy_den_chto_nuzhno_znat_ob_epilepsii_i_kak_s_ney_zhivut

 https://clutch.ua/zdorove/medosmotr/mify-pro-jepilepsiju-ot-dariny-pilipchuk

 https://www.youtube.com/watch?v=osINLj4TtNo

https://www.facebook.com/events/423028328155250/

https://www.youtube.com/watch?v=3Dnr16b976s&t=14s

 https://www.youtube.com/watch?v=V6FuAvsB6XI&t=14s

 

Більше інформації про проект Ви знайдете тут.