Cайт УФБ  

Національний конкурс «Благодійна Україна»

Всеукраїнська благодійна організація «Асоціація благодійників України»

Національний  конкурс «Благодійна Україна»

Рік: 2012

Національний  конкурс «Благодійна Україна»- ідентифікація та відзначення найкращих благодійних, волонтерських проектів та ініціатив в Україні, допомога у налагодженні комунікацій між благодійниками та органами влади, поширення найкращого досвіду доброчинності.  Систематизація інформації про кращі благодійні практики, ефективні благодійницькі технології. Важливим є показати, що доброчинність має стати (надаватись) спланованою та системною, а не разовою та хаотичною.

На сьогодні в Україні створено сприятливе середовище для розвитку інститутів громадянського суспільства в політичному та соціальному плані, але водночас існує багато суспільних проблем, які залишаються поза увагою держави, або які традиційно краще вирішуються приватним, а не державним сектором. Серед цих проблем є питання культури, освіти, медицини, екології, захисту батьківщини. Так само гострим залишається питання популяризації культури благодійності, (доброчинності) та залучення до неї ширшого кола населення країни, хоча з кожним роком ця тема стає актуальнішою. Ми прагнемо зробити благочинність не винятком, а нормою і правилом суспільного буття для кожного українця.

Таким чином, важливе місце в державній політиці має відводитися пропаганді та комунікаціям з метою поширення інформації про культуру доброчинності, певних переваг для бізнесу (податкові знижки тощо) і, відповідно, збільшення обсягів фінансування благодійності приватним сектором – громадянами та бізнесами. З точки зору державної політики, важливо, як мінімум, інформувати громадськість про важливість формування «культури доброчинності», а Асоціація благодійників України зі свого боку якраз пропонує це робити промоцією Конкурсу «Благодійна Україна» та відзначенням найкращих доброчинних та волонтерських ініціатив. 

 Національний конкурс «Благодійна Україна» – це єдиний діючий, щорічний загальнонаціональний проект із відзначення благодійників та найефективніших благодійних ініціатив в українському суспільстві, який розпочав свою історію у 2007 році, а в форматі конкурсу «Благодійна Україна» – проводиться з 2012 року. За підсумками конкурсу кращих благодійників, волонтерів та меценатів країни, найефективніші доброчинні ініціативи відзначають унікальною нагородою – бурштиновим "Ангелом добра". У рамках Всеукраїнського конкурсу також проходять і регіональні етапи конкурсу.

Для чого реалізовується конкурс: існує чимало цікавих та ефективних місцевих та національних благодійних ініціатив, які не отримують достатньої уваги з боку ЗМІ, держави тощо.  Завдяки місцевим ініціативам знаходять сім’ї безпритульні діти, отримують надію на життя хворі, розкриваються молоді таланти і розвиваються культурні, освітні та екологічні проекти. Популяризація таких ініціатив через Національний конкурс «Благодійна Україна» сприяє поширенню найкращого досвіту здійснень благодійних проектів у зазначених сферах та областях, стимулює обмін досвідом та практиками, дає можливість узагальнити та поширити найкращий досвід великих корпорацій та великого бізнесу. Важливим є показати, що доброчинність має бути спланованою та системною, а не разовою та хаотичною. Проекти, які щороку подаються на конкурс, демонструють цю системність та ефективність і дозволяють оцінити довгострокові результати роботи заявників.

Більше інформації про проект Ви знайдете тут.