Cайт УФБ  

Всесвітній день передчасно народженої дитини

МБФ "УКРАЇНСЬКА БІРЖА БЛАГОДІЙНОСТІ"

Всесвітній день передчасно народженої дитини

Рік: 2019

17 листопада весь світ відзначає Міжнародний день передчасно народженої дитини. Цей день відзначається у світі вшосте, а затверджений він був з ініціативи Європейського фонду турботи про новонароджених пацієнтів (European Foundation for the Care of Newborn Infants, EFCNI). Ця подія просто здійснила прорив: адже передчасні пологи – це не поодинокі випадки. Щорічно близько 15 мільйонів дітей народжуються передчасно. Це в середньому кожна 10-та дитина. В Україні кожна п'ятнадцята дитина народжується передчасно. Недоношеність – одна з основних причин дитячої смертності у світі.

За минулий рік в Україні з'явилося на світ більше 340 тис дітей, близько 20 тис з них – передчасно. Останні роки кількість немовлят, що народжуються недоношеними, стабільно зростає, проте ця проблема в суспільстві недооцінена.

Всі малюки, які народились передчасно – це особлива категорія дітей: вони дуже крихкі і слабкі. Багато функцій організму у них ще незрілі. Якщо дитина при народженні важить до 1500 грамів, в перші місяці життя вона стикається з багатьма проблемами легеневої, серцево-судинної, нервової та травної систем. Кожне врятоване життя такого немовляти – безцінне. А порятунок можливий тільки завдяки сучасному медичному обладнанню.

 

 

 

Більше інформації про проект Ви знайдете тут.