Cайт УФБ  

Благодійний художній проєкт «Малюю як да Вінчі»

Благодійний фонд "Об'єднання світових культур"

Благодійний художній проєкт «Малюю як да Вінчі»

Рік: 2020

Новий мурал – Вітрувіанська людина на мотиви творчості української художниці Марії Примаченко – авторства учениці 9 класу Ольги Клименко з’явився на фасаді її рідної Державної художньої середньої школи імені Т.Г. Шевченка (м. Київ, вул. Жамбила Жабаєва, 4).

Мурал є заключним етапом благодійного художнього проєкту «Малюю як да Вінчі» від Благодійного фонду «Об’єднання світових культур» / UWCF, реалізованого в рамках благодійної програми «Генії майбутнього», в якому взяли участь учні старших класів ДХСШ ім. Т.Г. Шевченка.

Розпочався проєкт 1 лютого 2020 року в рамках експо-дня «Да Вінчі: інший ракурс» в КВЦ «Парковий». 90 учнів ДХСШ ім. Т.Г. Шевченка змагались у конкурсі «Малюю як да Вічні» за право стати автором інтерактивного муралу на стіні власної школи.

Конкурс відбувався наступним чином. Діти поділились на три зони, а потім, методом жеребкування кожна із зон отримала картину-референс. Їх було три: «Джоконда», «Вітрувіанська людина» та «Дама з горностаєм». Завданням учасників було створити власну інтерпретацію картини у будь-якому жанрі, тематиці, стилістиці – головне, щоб вгадувалась картина, яку брали за основу. Власну картину вони мали створити за 3 години. Після цього журі обирало трьох переможців, які у подальшому змагалися у фіналі за головний приз конкурсу.

Переможницею конкурсу стала учениця 9-а класу Ольга Клименко. Саме її робота на мотиви творчості української художниці Марії Примаченко стала ескізом для створення муралу на стіні школи.

Працював над створенням муралу художник-мураліст Володимир Пастушак.

Мурал має анімацію у доповненій реальності. Щоб мурал «ожив», необхідно: 1. завантажити через Google play або App Store додаток SIMO AR; 2. відкрити додаток та навести камеру смартфону на мурал.

Більше інформації про проект Ви знайдете тут.